Nabídka Lesní mateřské školy Broučci

Lesní mateřská škola Broučci pro děti předškolního věku (3 – 6 let) funguje na principech lesních mateřských škol. Do školního roku 2023/24 fungujeme jako lesní klub a od září 2024 bude naše lesní školka zapsaná v rejstříku škol a školských zařízení MŠMT. Lesní školky od klasických MŠ liší především tím, že vzdělávací proces probíhá ve venkovních podmínkách (v lese, na zahradě atp.).

DĚTI 3 – 6 let
Od školního roku 2024/25 bude LMŠ Broučci zajišťovat celotýdenní provoz od pondělí do pátku, vždy v čase 8,30 h – 15,30h.
Během letních školních prázdnin máme zavřeno a průvodci čerpají zákonnou dovolenou.

DĚTI 1,5 – 3,5 roku
Pro nejmenší dětičky nabízíme program Broučínci s rodiči, a to každé úterý dopoledne 9 h – 10,30 h. Výborně funguje jako adaptační program, ve kterém si Broučínci s maminkou nebo tatínkem (nebo i babičkou či dědečkem) pomalu zvykají na pravidla lesní školky, průvodce a kolektiv a jejich přestup do Broučků a osamostatnění je snazší.
Na programu jsou aktivity pod širým nebem přizpůsobené pro nejmenší dětičky, pod vedením průvodkyně z LMŠ Broučci. Pokud by bylo příliš nevlídno, je možno využít zázemí lesní školky. Broučínci společně tvoří, zpívají a hrají si v lese, vše v rámci myšlenek LMŠ Broučci.
LMŠ Broučci si vyhrazuje zrušit program v případě velké nepřízně počasí, nemoci průvodkyně či jiných závažných událostí. Účast vždy rodič potvrdí předchozí den na WhatsApp skupině Broučínků.

Chcete-li se přidat k Broučínkům, napište svůj zájem na info@lkbroucci.cz.

Ceník za docházku do LMŠ Broučci i za program Broučínci s rodiči naleznete zde.

Lesní klub Broučci Kladno