Zázemí

Od října 2019 do ledna 2020 jsme využívali část Mateřské školy Montessori Kladno v Kladně na Ostrovci. Od února 2020 jsme se přestěhovali do jiného dočasného zázemí, kterým je Kulatá Bába – sdílený prostor a klubovny kladenských skautů. Oběma organizacím tímto moc děkujeme za vstřícnost.

Zázemí Kulatá Bába se nachází v Podprůhonu, velmi blízko centra Kladna. Máme zde k dispozici 2 veliké místnosti, kuchyňku a sociální zařízení. Zázemí nám slouží pro obědy, polední odpočinek dětí a pro případ velmi nepříznivých klimatických podmínek.

Les v okolí Ostrovce, který jsme navštěvovali od října, když jsme měli zázemí ještě ve školce Na Vyhaslém, navštěvujeme stále. Už jsme v něm jako doma. Jsou to krásné a velmi rozmanité lesy. Dokládá to i fakt, že zde byla vcelku nedávno zřízena Přírodní památka Krnčí a Voleška. Také až sem zasahuje rozsáhlý přírodní park Džbán. Velkou výhodou tohoto místa, v Kladně téměř raritou, je dostupnost vodního prvku – potůčku pod strmým svahem známým jako Kameňák.

Náš lesní klub je velmi dobře dostupný jak na kole, tak veřejnou dopravou. Ranní setkávání máme na konci ulice U Lesa, tedy na okraji lesa, který navštěvujeme. Autobusová zastávka MHD Kladno Ostrovec je vzdálená 500 m od místa ranního srazu a obsluhuje ji linka č. 603. Z vlakové zastávky Kladno Ostrovec je to ráno k nám 1 km. Ostrovcem prochází cyklostezka 0017. Nejde-li to jinak než autem, velmi doporučujeme spolujízdy ze stejných směrů vašich bydlišť. Pokud jen trochu můžete, prosíme, zvolte ekologický způsob dopravy do a z lesní školky.

Zázemí u Kulaté Báby je dočasné, jak již bylo zmíněno. Aktuálně máme vypůjčený od města Kladna pozemek v Rozdělově, v těsné blízkosti lesa, za novým bytovým komplexem Stella, nedaleko MHD Vašíčkova a Energie. Nyní čekáme na finální schválení projektu, který jsme podali do výzvy Státního fondu životního prostředí a díky kterému budeme moci zřídit zázemí typické pro lesní školky. Odhadovaný termín zřízení zázemí je podzim 2020.