Zázemí

Cesta k vlastnímu zázemí byla opravdu trnitá. Pokud byste náš příběh chtěli někdy slyšet, je to spíše na večerní posezení u ohně. Ale pokud si něco opravdu moc přejete, nakonec to k vám doputuje.

Současné zázemí
Ve školním roce 2021/22 využíváme laskavosti spřáteleného tábornického oddílu a pro oběd a polední odpočinek Broučků využíváme jejich klubovny v ulici Vítězná, nedaleko od obchodu Penny. Toto zázemí nám je také útočištěm v případech velmi nepříznivých klimatických podmínek. K dispozici zde máme velkou světlou vytápěnou místnost s předsíňkou a skromné sociální zařízení.
Ráno se scházíme na okraji lesa v ulici Sportovců, na dětském lesním hřišti poblíž fotbalového hřiště v Rozdělově. Autobusová zastávka MHD „Vítězná“ je vzdálená 0,75 km od místa ranního srazu a obsluhují ji linky č. 601, č. 604 a č. 606. Z vlakové zastávky Kladno město je to k nám 1 km. Nejde-li to jinak než autem, lze zaparkovat u fotbalového hřiště.
Odpolední vyzvedávání dětí je v klubovně na adrese Vítězná 2959.
Pokud jen trochu můžete, prosíme, zvolte ekologický způsob dopravy do a z lesní školky. Děkujeme.

Zde je mapka ranního srazu a klubovny.

Budoucí zázemí
Původní plány zbudovat zázemí na městském pozemku v Rozdělově bohužel po dvouletém intenzivním snažení ztroskotaly. Ale hvězdy nám byly nakloněny a nám se podařilo na jaře 2022 dlouhodobě pronajmout zahrádku v zahrádkářské kolonii na Ostrovci. Naše zázemí se bude nacházet cca 400 m od autobusové zastávky V. Lanny (bus č. 603).
Díky projektu „Nové zázemí LK Broučci“, který byl úspěšný a získal podporu ze Státního fondu životního prostředí, budeme moci zahrádku upravit tak, aby vyhovovala našemu provozu. Pořídíme kompostovací toalety, přístřešek pro vzdělávací aktivity a stravování dětí, přístřešek pro nářadí, dřevěné podium, vyvýšené záhony, atd. Děláme nyní vše pro to, abychom od září 2022 přivítali Broučky již v novém zázemí. Moc se těšíme, že budeme s dětmi zahradničit, a přesto to budeme mít velmi blízko do lesa.

LK Broučci Kladno - nové zázemí