Zázemí

Lesní klub Broučci začal fungovat v říjnu 2019 nejprve v prostorách státní MŠ Montessori Kladno na Ostrovci, a poté jsme využili velmi krátce (z důvodu koronaviru) skautských kluboven u Kulaté Báby. Oběma organizacím tímto moc děkujeme za vstřícnost.

Současné zázemí
Než se nám podaří zbudovat naše vytoužené vlastní zázemí u lesa v Rozdělově (čtěte níže), ještě zakotvíme v jednom pohostinném přístavu. Od září 2020 využijeme laskavosti spřáteleného outdoorového oddílu a na oběd a polední odpočinek Broučků budeme docházet do jejich klubovny v ulici Vítězná, nedaleko od obchodu Penny. Toto zázemí nám bude také útočištěm v případech velmi nepříznivých klimatických podmínek. K dispozici zde máme velkou světlou vytápěnou místnost s předsíňkou a sociální zařízení.

Náš lesní klub je velmi dobře dostupný jak na kole, tak veřejnou dopravou. Ráno se setkáváme na lesním dětském hřišti v ulici Sportovců nedaleko vodojemu na okraji lesa Lapák, který navštěvujeme. Autobusová zastávka MHD Kladno, Vítězná je vzdálená 0,75 km od místa ranního srazu a obsluhují ji linky č. 601, č. 604 a č. 606. Z vlakové zastávky Kladno město je to k nám 1 km. Nejde-li to jinak než autem, velmi doporučujeme spolujízdy ze stejných směrů vašich bydlišť. Zaparkovat lze u garáží v ulici Sportovců nebo na oficiálním parkovišti v ulici Sportovců u domu č. p. 3134.
Pokud jen trochu můžete, prosíme, zvolte ekologický způsob dopravy do a z lesní školky. Děkujeme.

Zde je mapka ranního srazu a klubovny.

Budoucí zázemí
Od ledna 2020 velmi intenzivně pracujeme na zřízení vlastního zázemí. Máme od města Kladna vypůjčený pozemek v Rozdělově. Nachází se na hranici lesa, nedaleko MHD Vašíčkova a Energie, v blízkosti konce ulice Emila Zahrádky.

V březnu 2020 jsme podali projekt „Nové zázemí LK Broučci“ do výzvy Státního fondu životního prostředí a v červenci 2020 byl finálně schválen Ministrem ŽP. Díky tomuto projektu zbudujeme zázemí typické pro lesní školky, které bude podle našich představ a bude nám vyhovovat. Máme mnoho zkušeností a inspirace z jiných lesních školek v v ČR a v Německu. Nyní jsme ve fázi „sbírání“ úřednických razítek a brzy začneme s realizací projektu. Přesto finance nebudou stačit na zřízení celého zázemí, jak jej potřebujeme, a uvítáme jakýkoliv finanční nebo materiální příspěvek.